Prosinec 2010

SK Kravaře 1:2 FC MSA Dolní Benešov

11. prosince 2010 v 21:45 | Hošťálkovice Forever !!! |  MSA Dolní Benešov
S trošku větším měsíčním zpožděním je tu článek o výjezdu do Kravař. V den zápasu se už schází na hřišti v Hošťálkovicích v ranních hodinách okolo 28 zlobivců později doplněných o 6 opozdilců, celkově nás tedy jede výborných 34 kusů.
Cesta do Hlučína probíhá naprosto v klidu. Proto nasedáme do vlaku směr Opava. Po cestě přichází už menší problémy, kvůli skandování ve vlaku, občasnému zašpinění sedaček atd. ale pořád je vše pod kontrolou. V Dolním Benešově k nám nasedá asi 20 fanoušků Dolního Benešova a tak vyrážíme do nenáviděných Kravař v počtu 54 fanatiků. Za hlasitého zpěvu chorálů dorážíme do Kravař kde nás na nádraží čekají 3 auta PČR. Jdeme organizovaně směr stadion, překvapivě bez žádných problému. Občas se odpálí nějaký ten žluťák. U stadionu náš průvod točí kriminální policie, natož se ozývá hromové "A.C.A.B." Po příchodu ke stadionu nás vítá pořadatelská služba, která po nás vyžaduje vstupné což nemužeme přijmout, proto dochází k pár strkanícím ale nic velkého. Za výsledek to má že celá naše banda prochází bez placení. Věšíme vlajky a po startu rozjíždíme nadprůměrný support v prvním poločase. Odpaluje se všemožné pyro, které několikrát i přeřuší zápas.


Podivným ukázem v Divizi se jeví přijezd 8 antonů PČR nabité těžkooděnci, psovodů, k tomu jěště pár aut. V druhém poločase support velmi slábne, ke konci se to pak trochu zvedne ale kdybychom srovnali dva poločasy, druhý byl jednoznačně propadák. Po hvízdnutí oslavujeme výhru s hráči na hřišti. Poté pár našich vyhecovává náběh na domácí kotel, který se celý rozebíhá a utíká směrem pryč. Pár místních fotrů se zapojuje do strkanice ale na to nábíhá policie se psemi a rozhání nás (jenom koalici TJSH+MSA, na místni tatíky uplně sere, což odnáší 2 naši kteří jsou před zraky fízlů dokopáni na zemi). Utíkáme zadem ze stadionu a blížící antony nám dávájí možnost jedinou, utěk do místního parku. Tam situaci monitoruje kripo a kosmonauti nás obkličují z každé strany. Jedna část nás proklouzne mezi něma a ta druhá čitající asi 20 lidí jde s 8 antony a pár auty kolem hlavní brány stadionu směr nádraží. U hl. brány na nás pokřikuje asi 50 místních, kdy děkujou fízlům atd. na toto my reagujeme už poměrně připraveni ke střetu nějakými nadávkami a po chvilce se blížíme k nim. Toto nenachá chladnými nažhavené robokopy a vybíhají z antonů na nás. Obklíčí nás a po chvilce jsme drženi asi 30 minut před stadionem. Nikdo se nemohl ani hnout, mluvit, telefonovat, špatně se na fízla podívat nebo byl okamžitě propleskán. Neustále provokace ze strany PČR byla jasná. Zbytečné točení na kameru, kdy každý přitomný musel říkat s občankou v ruce svoje udaje. Provokujíci nadávky byli co 5 sekund od nich. 6 našich zatýkají a převážejí na služebnu.

My zbytek jdeme cestou na nádraží. Buzerace se stupňuje kdy s námi kosmonauti lezou i do večerky. Přocházíme na vlakové nádraží, skvěle se bavíme. Po chvilce jsme v kontaktu se zadrženými že je po hodině pustí, proto chceme zůstat v Kravařích a počkat na naše kamarády, bohužel přijíždí vlak a nadržená zásahovka nás tlačí do vlaku. Po cestě zpět jedeme v pohodě po tichu, ve vlaku jsou přitomní fízly a psovodi. Na každé zastávce je minimálně 1 anton. Vystupujeme v Dolním Benešově a čekáme na naše zadržené. Celou dobu s námi jsou fízli. Po chvilce to vzdávají a my vyzvedáváme naše kamarády a rozjíždíme se do svých domovů.


Napsali o tom:
http://opavsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/bitce-fanousku-zabranili-policiste20101115.html
http://oi51.tinypic.com/4gji85.jpg

Krátké video ze zadržení:

TJSH+MSA
A.C.A.B.